Kompania św. Mikołaja - Parafia pw. św. Mikołaja w Brzegu.

Przejdź do treści

Kompania św. Mikołaja

Grupy parafialne
KOMPANIA ŚW. MIKOŁAJA
    Kompania św. Mikołaja to wspólnota osób którym zależy na świętości Kościoła. Powstała ona w roku 2020. Tekstem biblijnym, który wpłynął na powstanie grupy jest Mt 18,19-20: "Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich".
Wspólnocie przyświeca intencja wzrostu wiary, nadziej, miłości i pobożności w naszej wspólnocie parafialnej. Polecamy w modlitwie również tych którzy zagubili się na drogach życia przez co oddalili się od kochającego Boga. Pragniemy tą modlitwą wspomóc te osoby aby powróciły na drogę życia z Bogiem jak również modlimy się za siebie nawzajem abyśmy byli prawdziwymi Dziećmi Bożymi. Nie tylko z nazwy ale ze sposobu życia. Przywołujemy w tej modlitwie wstawiennictwa patrona naszej Parafii - św. Mikołaja. Człowieka wielkiej wiary i wielkiego serca. Prosimy go aby swoją modlitwą wyjednywał przed obliczem Boga jak najwięcej łask dla naszej parafii i wstawiał się za tymi którzy się pogubili.
Dniem modlitwy Kompani św. Mikołaja jest wtorek. W tym dniu podejmujemy następujące praktyki religijne:
1) Wspólna Eucharystia (każdy wtorek o godz. 18:00 (01.04-31.10) lub 17:30 (01.11-31.03) w zależności od okresu roku)
2) Adoracja Najświętszego Sakramentu (adoracja odbywa się w ciszy, godzinę przed Mszą Św.)
3) Modlitwa Różańcowa (w broszurce są podane biblijne teksty do rozważenia, można dodać również swoje własne modlitwy)
4) Lektura Pisma Świętego
5) Post w każdy wtorek o chlebie i wodzie (post dotyczy tych którym zdrowie i siły na to pozwalają)
6) Jałmużna (ofiara będzie zbierana do skarbonki przed Mszą św. wieczorną we wtorki i będzie ona przeznaczona na cele dobroczynne)
7) Lektura dobrej książki o tematyce religijnej.

   Aby przystąpić do Kompani św. Mikołaja wystarczy dobra wola i chęć budowania Królestwa Bożego już tu na ziemi. Weź broszurkę (można ją dostać przy wejściu/wyjściu z Kościoła lub w zakrystii) i zjednocz się z nami w wspólnej modlitwie na wzór Apostołów w Wieczerniku.
pola oznaczone * są obowiązkowe
Wróć do spisu treści