Caritas - Parafia pw. św. Mikołaja w Brzegu.

Przejdź do treści

Caritas

Grupy parafialne
CARITAS
    Z dniem 01. 09. 2009 roku przy Zespole Szkół Budowlanych im.Ks . Jerzego II Piasta w Brzegu rozpoczęło działalność szkolne koło wolontariatu „ Caritas” zrzeszające uczniów , którzy pragną swój wolny czas poświęcić pomagając potrzebującym. Wolontariusze systematycznie i w miarę swoich możliwości odwiedzają dzieci na oddziale dziecięcym brzeskiego szpitala i domu dziecka.
Czas poświęcony dzieciom polega na zabawie i pomocy w nauczaniu początkowym. Bardzo ważnym jest fakt aby proces pomocy był systematyczny i długotrwały, a sam wolontariat uczy nas odpowiedzialności za podopiecznych, systematyczności oraz kształtuje wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. W dzisiejszych czasach jest to bardzo cenna cecha w życiu każdego z nas. W okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy skupimy się szczególnie na akcji charytatywnej polegającej na zbiórce rzeczy przydatnych w życiu dziecka, które później przekażemy naszym podopiecznym.

   Więcej o Caritas: www.caritas.pl

Koordynatorem działań i opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest p. Tomasz, katecheta w ZSB w Brzegu. Można się z nim skontaktować poniższym formularzem:
pola oznaczone * są obowiązkowe
Wróć do spisu treści