Modlitwa wypominkowa - Parafia pw. św. Mikołaja w Brzegu.

Przejdź do treści

Modlitwa wypominkowa

Duszpasterstwo
 MODLITWA WYPOMINKOWA
Wypominki to obok Eucharystii jedna z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku.

Kartki, na których można wypisać imiona zmarłych polecanych modlitwie Kościoła można pobierać w zakrystii , kancelarii parafialnej oraz pobrać ze strony internetowej (tutaj) a następnie składać, wypełnione imionami w pierwszym przypadku – mianowniku, do skrzynki w zakrystii.
Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary!

Wypominki czytane są w wybrany - wpisany na kartce dzień i są połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.

Istotną sprawą w modlitwie za zmarłych jest przede wszystkim nasze zaangażowanie, ofiara i nasz wysiłek by w tej modlitwie uczestniczyć całym swoim sercem.
Pan Bóg zna imiona wszystkich zmarłych. Są wyczytywane w naszym kościele bardziej jako pomoc dla nas, modlących się tu, na ziemi. Praktyka wypominek pozwala nam utrwalić pamięć o bliskich zmarłych i zachęcić – co ważne – nie tylko nas, ale wszystkich wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. do modlitwy w ich intencji. Związane z Eucharystią wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przekroczył już granicę śmierci.

Wróć do spisu treści